Kontakt

Bestyrelsen i Kreds 38

 

Formand, BRK og avlsvejleder:

Karin Christiansen, Bovvej 40, 6534 Agerskov,

tlf.: 23 67 69 15

Email: karin@kreds38.dk

 

Næstformand:

Dan K. Christensen, Skodborg Stadionvej 6, 6630 Rødding

tlf: 25 25 33 35

Email: dan.k.christensen@bravida.dk

 

Kasserer:

Poul Johnsen, Hestehaven 16, 6100 Haderslev

Tlf.: 73 52 90 99, Mobil: 30 70 90 99

E-mail: pj@teampakas.dk

 

Sekretær :

Hanne Fuglsig Jensen

Aastrupvej 25, 6100 Haderslev
Tlf.: 20 66 86 65

E-mail: sydjysk-skovservice@mail.dk


Bestyrelsesmedlem:

Bo Andersen, Grarup Overby 1, 6100 Haderslev

tlf.: 40 36 03 45

E-mail: bna@lite.dk

 

1. suppleant:
Susan Steffensen, Lambjergskovvej 4, Vollerup, 6400 Sønderborg
E-mail: s.stef28@gmail.com


2. suppleant:
Jens Ib Boskov, Nederbyvænget 228, 6100 Haderslev
tlf. 60847431

E-mail: jensib@jensib.dk


 Brugshunderådets kontaktperson (BRK): 

Karin Christiansen

Bovvej 40, 6534 Agerskov

tlf.: 23 67 69 15

E-mail: karin@kreds38.dk

 

Revisor:   

Hans-Peter Lunding

Skodborg Søndergade 28, 6630 Rødding
tlf. 21 48 75 49

E-mail: g.hp.lunding@gmail.com


Revisorsuppleant:

Finn Sønberg, Havrevænget 10, 6100 Haderslev,

tlf.: 74 52 80 71

Email: fsoenberg@youmail.dk

 

Public Relations Kontaktperson (PRK):

Poul Johnsen, Hestehaven 16, 6100 Haderslev

Tlf.: 30 70 90 99

E-mail: pj@teampakas.dk

 

ARK: AvlsRådets Kontaktperson & avlsvejleder:

Ulla Hansen, Hestehaven 16, 6100 Haderslev

tlf.: 22 77 30 36

Email: teampakas@teampakas.dk

Trænere og figuranter:

Trænere:

Hvalpehold:

Karin Christiansen

tlf.  23 67 69 15

E-mail: karin@kreds38.dk

Bo Andersen
tlf. 40 36 03 45
E-mail: bna@lite.dk


Mandagsholdet:

Susanne Pedersen

tlf.: 52 30 79 30
E-mail: susannepedersen89@live.dk


Tips & tricksholdet: 
Carsten Jensen
Tlf: 26354471
E-mail: carsten.taz@gmail.com


Figuranter: 

Dan Brälye, (Prøve- og avlskåringsfigurant)

tlf: 2044 5524

E-mail: dan@dan-scan.dk


Erik Christiansen
tlf. 21243705
E-mail: erik.agerskov@gmail.com


Torben Skrydstrup
Tlf.: 61103410

E-mail: torben@rsm-teknik.dk


Thomas Gydesen
Tlf: 61650755

gydesenthomas@hotmail.com


Finn Würfel
tlf. 3056 0152

E-mail: dogsport@hotmail.dk


Schæferhundeklubben kreds 38 - Haderslev - Christen Kolds Vej 6100 Haderslev