Kontakt

Bestyrelsen i Kreds 38

 

Formand, BRK og avlsvejleder:

Karin Christiansen, Bovvej 40, 6534 Agerskov,

tlf.: 23 67 69 15

Email: karin@kreds38.dk

 

Næstformand:

Dan K. Christensen, Skodborg Stadionvej 6, 6630 Rødding

tlf: 25 25 33 35

Email: dan.k.christensen@bravida.dk

 

Kasserer:

Poul Johnsen, Hestehaven 16, 6100 Haderslev

Tlf.: 73 52 90 99, Mobil: 30 70 90 99

E-mail: pj@teampakas.dk

 

Sekretær :

Kenneth Kjær, 

Donsvej 69, 6040 Egtved

tlf. 60 40 17 10

E-mail: kenneth@betonboring.nu

 

Bestyrelsesmedlem:

Bo Andersen, Grarup Overby 1, 6100 Haderslev

tlf.: 40 36 03 45

E-mail: bna@lite.dk

 

1. suppleant:

Anders Steenholdt, Kabdrupvej 5, 6100 Haderslev

tlf.: 61123608

E-mail: steenholdt22@gmail.com


2.suppleant:
Hanne Fuglsig Jensen

Aastrupvej 25, 6100 Haderslev
Tlf.: 20 66 86 65

E-mail: sydjysk-skovservice@mail.dk


 

Brugshunderådets kontaktperson (BRK): 

Karin Christiansen

Bovvej 40, 6534 Agerskov

tlf.: 23 67 69 15

E-mail: karin@kreds38.dk

 

Revisor:   

Hans-Peter Lunding

Skodborg Søndergade 28, 6630 Rødding
tlf. 21 48 75 49

E-mail: g.hp.lunding@gmail.com


Revisorsuppleant:

Finn Sønberg, Havrevænget 10, 6100 Haderslev,

tlf.: 74 52 80 71

Email: fsoenberg@youmail.dk

 

Public Relations Kontaktperson (PRK):

Poul Johnsen, Hestehaven 16, 6100 Haderslev

Tlf.: 73 52 90 99, Mobil: 30 70 90 99

E-mail: pj@teampakas.dk

 

ARK: AvlsRådets Kontaktperson & avlsvejleder:

Ulla Hansen, Hestehaven 16, 6100 Haderslev

tlf.: 73 52 90 99 / 22 77 30 36

Email: teampakas@teampakas.dk

Trænere og figuranter:

 

Trænere:


Hvalpehold:

Karin Christiansen

tlf.  23 67 69 15

E-mail: karin@kreds38.dk

Bo Andersen
tlf. 40 36 03 45
E-mail: bna@lite.dk


Begynderhold: 

Nina Vinther

tlf.: 3055 5102
E-mail: nvballegaard@gmail.com

Fortsætterhold:

Nadja Vinther

tlf:  2250 4172

e-mail:  nadjamy@icloud.com


Figuranter: 

Dan Brälye, (Prøve- og avlskåringsfigurant)

Langelandsvej 143, 6100 Haderslev,

tlf: 28704003

E-mail: dan@poulsenbiler.com


Finn Würfel
Guldbjergvej 1, 6240 Løgumkloster
tlf. 3056 0152

E-mail: dogsport@hotmail.dk


Anders Steenholdt

Kabdrupvej 5, 6100 Haderslev

tlf.: 61123608

E-mail: steenholdt22@gmail.com


Kenneth Kjær

Donsvej 69, 6040 Egtved

Tlf. 6040 1710

E-mail: kenneth@betonboring.nu


Schæferhundeklubben kreds 38 - Haderslev - Christen Kolds Vej 6100 Haderslev