Kontakt

Bestyrelsen i Kreds 38

 

Formand, BRK og avlsvejleder:

Karin Christiansen, Bovvej 40, 6534 Agerskov,

tlf.: 23 67 69 15

Email: karin@kreds38.dk

 

Næstformand:

Dan K. Christensen, Skodborg Stadionvej 6, 6630 Rødding

tlf: 60 10 62 15

Email: dan.k.christensen@cavarion.com

 

Kasserer:

Poul Johnsen, Hestehaven 16, 6100 Haderslev

Tlf.: 73 52 90 99, Mobil: 30 70 90 99

E-mail: pj@teampakas.dk

 

Sekretær :

Frederikke Bender, Verngårdsvej 42, 6100 Haderslev

tlf.21661556

E-mail: Frederikkebender@hotmail.dk

 

Best. medlem:

Bo Andersen, Grarup Overby 1, 6100 Haderslev

tlf.: 403603465

bna@lite.dk

 

1. suppleant:

Kenneth Kjær, Halk Grønnevej 2, 6100 Haderslev

tlf. 2031 5045

kenneth@betonboring.nu

 

2.suppleant.

Poul Erik Brønd, Rapshaven 16, 6000 Kolding

tlf. 40458381

E-mail: peb1949@icloud.com

 

Brugshunderådets kontaktperson (BRK):

Karin Christiansen

Bovvej 40, 6534 Agerskov

tlf.: 23676915

E-mail: karin@kreds38.dk

 

Revisor:

Finn Sønberg, Havrevænget 10, 6100 Haderslev,

tlf.: 74 52 80 71

Email: fsoenberg@youmail.dk

 

Revisorsuppleant:

Tina Nørgaard, Vonsildvej 134, 6000 Kolding

tlf.: 5140 7562

E-mail: straxorden@gmail.com

 

Public Relations Kontaktperson (PRK):

Poul Johnsen, Hestehaven 16, 6100 Haderslev

Tlf.: 73 52 90 99, Mobil: 30 70 90 99

E-mail: pj@teampakas.dk

 

ARK: AvlsRådets Kontaktperson & avlsvejleder:

Ulla Hansen, Hestehaven 16, 6100 Haderslev

tlf.: 73 52 90 99 / 22 77 30 36

Email: teampakas@teampakas.dk

Trænere og figuranter:

Trænere:

 

Hvalpehold:

Karin Christiansen

tlf. 23 67 69 15

E-mail: karin@kreds38.dk

 

Hvalpe fortsættere og begyndere:

Christina S. Jensen

Tlf.: 51 52 99 34

christina.s.jensen@gmail.com

 

Jette Juul Mai

tlf. 30 13 98 17

e-mail: simfan01@gmail.com

 

Fortsætterhold:

Skiftende trænere.

Se plan.

 

IPO-hold:

Nadja Vinther

tlf: 2250 4172

e-mail: nadjamy@icloud.com

 

Figuranter:

Dan Brälye, (Prøve- og avlskåringsfigurant)

Langelandsvej 143

6100 Haderslev,

tlf: 28704003

E-mail: dan@poulsenbiler.com

 

Finn Würfel

Guldbjergvej 1

6240 Løgumkloster

E-mail: dogsport@hotmail.dk

 

"Figurantføl":

Kenneth Kjær

Halk Grønnevej 2

6100 Haderslev

20 31 50 45

E-mail: kenneth@betonboring.nu

 

Schæferhundeklubben kreds 38 - Haderslev - Christen Kolds Vej 6100 Haderslev